Dach z blachodachówki

Od dawna wiadomo, że zwieńczeniem budowy domu czy jakiegokolwiek budynku jest położenie dachu. Dachy bywają różne, w zależności od zaprojektowanego wcześniej budynku, dachy są płaskie o bardzo dużej powierzchni lub skośne. Materiałem do położenia dachu na ogół jest dachówka ceramiczna lub, ostatnio bardzo modna, blachodachówka, która występuje w arkuszach lub modułach. Dach z blachodachówki wygląda bardzo ładnie i w zasadzie nie wiele różni się od dachów ze zwykłej dachówki. Takie dachy mają różne intensywne kolory, są odporne na warunki pogodowe i różne temperatury.
Zanim położy się jakikolwiek dach najpierw należy dach ocieplić i przygotować odpowiednią powierzchnią. Podczas tego procesu należy pamiętać, że i na dachach powinny być specjalne szczeliny, które dają odpowiednie wentylacje, ale nie przepuszczają one ani wilgoci ani żadnych opadów do środka budynku.
Dobre ocieplenie dachu to praktycznie połowa sukcesu dobrego położenia dachu. Jeżeli dobrze ocieplimy poddasze i całe połacie dachu to mamy gwarancję, że ciepło nie będzie nam uciekać. Materiałem do ocieplania dachu jest na ogół wełna mineralna, która dobrze rozłożona zapewnia nam dobre ocieplenie całego budynku. Później w czasie ogrzewania ciepło jest kumulowane w domu lub budynku.