Ocieplenie dachu

Jeżeli stawiamy dom lub budynek musimy pamiętać o jego późniejszej eksploatacji. Ocieplenie dachu i ścian, oraz posadzek to część ogromnego sukcesu. Jeżeli na początku te prace zostaną dobrze wykonane, później mamy gwarancję, że nie będzie uciekać z domu ciepło. Uciekające ciepło to jedno a dobra wentylacja i odpowiednia przepustowość powietrza to drugie. Dlatego położenie dachu na jakikolwiek budynek to bardzo ważna rzecz. Pomijając fakt, że dom bez dachu nie jest wykończonym dziełem, to przy kładzeniu dachu należy pamiętać o wielu rzeczach.
Dzisiaj bardzo popularny jest dach z blachodachówki. Są to całe arkusze blachy o strukturze takiej jak dachówka ceramiczna. Blachodachówka występuje także w modułach, czyli mniejszych częściach niż całe połacie blachy.
Kolory takiej blachodachówki są różne, od intensywnych po normalne tradycyjne czerwienie czy brązy. Dach kładzie się na dom w stanie surowym zamkniętym, dopiero potem wykonuje się w budynku wszelkie prace wykończeniowe. Dach powinien doskonale współgrać z bryłą budynku. Czy na dachu położona jest dachówka ceramiczna czy też jest to dach z blachodachówki nigdy nie powinien on przytłaczać budynku i sprawiać, że to dach jest najbardziej i najważniejszy w całej bryle.