Prace dekarskie

Różne prace dekarskie to prace związane z dachami. Odpowiednie położenie dachu, uszczelnienie go, zamontowanie okien czy świetlików w dachu to połowa sukcesu dobrze wybudowane domu.

Właściciel domu pozostaje z problemami, związanymi z błędami w budowie, właściwie sam. Inwestor chce bardzo szybko cieszyć się nowym budynkiem i wszelkie przeróbki, poprawki, które opóźniają korzystanie z domu nie są mu na rękę.

Uszczelniacz dekarski to takie coś co doskonale uszczelnia dach czy miejsca, w których jest zamontowany świetlik. Dachy nie powinny przepuszczać żadnych opadów atmosferycznych do środka domu, jak również powinny sprawiać, że cyrkulacja powietrza w danym budynku powinna być dobra. Oznacza to, że ani przez dach nie powinno uciekać ciepło, ani w domu nie powinna być wilgoć lub duchota.

Na dachach montuje się specjalne okienka, które potocznie nazywane są świetlikami dachowymi. Do ich montowania najczęściej stosuje się uszczelniacz dekarski Lakma, dobrze zamontowane okienka pozwalają na odpowiednie wietrzenie pomieszczeń jak również doświetlają je.

Świetliki stosuje się do dachów spadzistych, natomiast są również specjalne okna do dachów płaskich. Zawsze przy montowaniu na dachy okien, dobrze jest użyć uszczelniacza.