Taśma dekarska

Taśmy dekarskie – podstawowe informacje

Jednym z bardzo istotnych elementów podczas remontu są specjalistyczne taśmy dekarskie. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje mające różne zastosowanie. Warto wiedzieć czym się charakteryzują poszczególne rodzaje taśm dekarskich. Najlepszym pomysłem jest zastosowanie taśm dekarskich tego samego producenta co pozostałe elementy. W ten sposób zyskuje się pewność jakości połączenia. Oczywiście można pomieszać akcesoria od różnych producentów jednak czasami może się okazać, że to połączenie nie zda egzaminu.

Taśmy do obróbki komina
Jednym z najbardziej istotnych rodzajów taśm są taśmy przeznaczone do zastosowania z kominem. Dzięki tego rodzaju taśmom można stworzyć połączenia miękkie, które są bardziej praktyczne niż połączenia sztywne. Wbrew pozorom dach i komin nigdy nie są połączone całkowicie na sztywno. Zawsze minimalnie całą konstrukcja pracuje i musi mieć możliwość delikatnego przesuwania się. Wykorzystuje się różne rodzaje taśm tego rodzaju: miedziane oraz aluminiowe. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia jakość montażu tego rodzaju taśmy. Jeśli zostanie ona źle zamontowana to niestety nie będzie w pełni spełniała swoich właściwości. Również bardzo istotną kwestią jest jej wykończenie odpowiednio dopasowaną listwą.

Inne rodzaje taśm dekarskich
Na rynku znajdują się także taśmy kalenicowe, wytrzymałe taśmy bitumiczne, taśmy do mocowania folii dachowych oraz wiele innych. Każda z tych taśm ma swoje zastosowanie i warto decydować się na ich zastosowanie właśnie wtedy kiedy jest to potrzebne.