Taśmy dekarskie

Uszczelniacze dekarskie – rodzaje i zastosowanie

Jedną z niezbędnych rzeczy jeżeli chodzi o remonty jest odpowiednie zabezpieczenie dachu przed przeciekaniem. Do tego celu z całą pewnością przydadzą się wysokiej jakości uszczelniacze dekarskie. Obróbki dekarskie przy użyciu tych elementów wykonuje się w miejscach, które są najbardziej podatne na przeciekanie. Do miejsc tego rodzaju zaliczyć można między innymi: szczyty dachu, kosze, okolice elementów, które wystają ponad dach oraz wiele innych miejsc.

Jakie są właściwości uszczelniaczy dachowych?
Obróbki dachowe najczęściej wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnych blach, jednak niekiedy niektórzy dekarze stosują gotowe rozwiązania, które sugerowane są przez producentów.Jednak po jej zamocowaniu powstają szczeliny, które muszą zostać odpowiednio uszczelnione przy wykorzystaniu specjalistycznych materiałów. Cechami tego rodzaju materiałów musi być odpowiednia wytrzymałość na działanie temperatury, odporność na promieniowanie UV oraz fakt, że będą odpowiednio elastyczne.

Jakie produkty można zaliczyć do uszczelniaczy dachowych?
Produktów, które zaliczają się do tej gamy produktów są odpowiednie masy, silikony, kity, szpachle dekarskie oraz taśmy dekarskie. Każdy z nich charakteryzuje się pewnymi cechami i trzeba wiedzieć, który kiedy można zastosować. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i z całą pewnością każdy specjalista znajdzie taki produkt, który umożliwi mu odpowiednie wykonanie swojej pracy. Uszczelniacze dachowe są produktem bardzo potrzebnym i stosowanym przez każdego dekarza.